REGISTER OF MERIT SIRES
Having produced six (6) or more champions

Sire Owner
Ai Kou Nicademous of Hei Lein, Ch. Lois Thomas
Ai Kou The Gladiator, Ch. Betty Claire Peacock & Lois Thomas
Ai Kou Weekend Warrier, Ch. Barbara Verzi
Akarana Raven for Kiemac, Ch. Pam Clayton
Akarana The Aggressor, Ch. Michael Hill
Ballerina Sunburst Serenade, Ch. Judy Bruckerhoff
Belknap Kalafrana Kaspar, Ch. Augusta Maynard
Belknap Little Nugget, Ch. Patricia Metzger
Black Cavalier of Chambrae, Ch. Christine Hann
Briarcourt's Coral Gable, Ch. David Fitzpatrick
Briarcourt's Damien Gable, Ch. David Fitzpatrick
Briarcourt's Excelsior, Ch. J. Robert Jacobsen & Janet Allen
Briarcourt's Incognito, Ch. Herbert Jacques
Briarcourt's Rule Britannia, Ch. Joan Mylchreest
Briar-Mar American Gigolo at Vannjty, GCh. Betty Tilley-Poole & Susan Shephard
Cambalu Snapdragon, Ch. Richard Kruger & Marjorie Kaye
Cambalu Sunstorm, Ch. Joy Thoms
Careken's Chance In A Million, Ch. Ken & Caren Springer
Careken's Just By Chance, Ch. Don Johnson
Charmin Jason of Toimanor, Ch. Audrey Drake
Chu Lai Touch of Buddha, Ch. Charles & Patricia Farley
Clairmont’s Yankei Dragon Bonita Hill
Claymore Camelot, Ch. Bonnie & James Dahlgren
Clo-ins Imprint of Tiger, Ch. Cecil & Glenna Cloin
Confederate Rebel of Lyt-Ton, Ch. Frank Tingley
CooDeeFoo Summer Storm, Ch. Eugene G. Hinson & Barbara Streemke
CooDeeFoo Southern Venture, Ch. Eugene G. Hinson III
CooDeeFoo TwoStep’n T’Taeplace, Ch. Eugene G. Hinson III & Randall C. Ferguson
Déjà Vu Sir Gold for Pekehuis, Ch. Susan F. Shephard
Draco's Opera Baron, Ch. Paul & Pamela Winters
Dunkirk Armed N Ready, Ch. David Brock, Michael Sweeney, Timothy Reese, Randy Winters
Dunkirk's Choice For Richbob, Ch. Joanne Byars, Timothy Reese & Randy Winters
Dunkirk Imagine That, GCh. Timothy Reese, Randy Winters, Marcia Merrill
Dunkirk I'm Gonna Live Forever, Ch. Timothy Reese, Randy Winters, J. Robert Jacobsen
Dunkirk Ticket Master, Ch. Timothy Reese & Randy Winters
Dunkirk Trademark, Ch. Timothy Reese & Randy Winters
Finnfair Mr. Peabody, Ch. Tuula Damon
Forbidden City Gold of Déjà Vu, Ch. Jay & Melanie Esperanza
Fourwinds Cassius, Ch. Mary Ann Jackson
Fourwinds Lyme Light, Ch. Mary Ann Jackson
Fourwinds Lyndon, Ch. Mary Ann Jackson
Fourwinds Lynsum, Ch. Mary Ann Jackson
Fourwinds Lypton, Ch. Ruby Dudley
Fourwinds Prime Time, Ch. Mary Ann Jackson
Fourwinds Quietly Elegant, Ch. Mary Ann Jackson
Fourwinds Quietly Royal, Ch. Mary Ann Jackson
Goodtyme's Fabien Gable. Ch. Marilyn Dudley
Hoong Tao's Ebony ‘N Ivory, Ch. Dr. Louis & Sylvia Reznick
Hope's Firecracker Sparkle, Ch. Brenda Schleiblauer
Japeke Shogun of Pickway, Ch. Bessie Pickens & Mr. & Mrs. Steve Arnold
Jo-Li Jing Jiang, Ch. Ruby Dudley
Jo-Li Matheny's Warrior, Ch. Eva Matheny
Jo-Li's Paper Tiger, Ch. Anne Hendler
Kalafrana Jay's Joseph At Toydom, Ch. Mary Ann Jackson
Kapper's Chu Ling of Hapi Jac Paul & Lucetta Kappers
Katering's To Be Continued, Ch. Randy Winters and Timothy Reese
Kettlemere Sercial, Ch. Carol Noe
Kistler’s Troubadour Patricia G. Metzger & Dr. Raymundo W. Lo
Koty-Ke of Sutton Place, Ch. Duane Doll & Joseph McGinnis
Kushan Gold Ransom of Pekehuis, Ch. Elizabeth Tilley-Poole
L & A’s Goodtymes Lone Ranger, GCh. Betty-Claire Peacock
Laranda's Mity Miki of Cha Shu, Ch. Angela Lopez & Carmen Blankenship
Li Ming Desperado At Draco, Ch. Barbara Allen
Linn-Lee’s Dance with Dragons, Ch. Erna Holcombe
Linn-Lee's St. Martin, Ch. Erna Holcombe
Lintoi Beau James, Ch. Joan Mylchreest
Lionheart Billy The Kid, Ch. Dr. Gail Forsythe
LionShadow's Friar Tuck, Ch. Bert Custodio
Lon-Du Chipo O'Dee Patricia Davis & Meg Daskam
Mei Li Masquerade, Ch. Lucille Tulloch
Merrimac's Andreas Silberman, Ch. Malcolm Moore & David Bowman
More Than A Feeling at Katering, Ch. J. Robert Jacobsen & Janet Allen
Morningstar Lionhart, Ch. Wynne S. Ballinger
Morningstar Festival Music, Ch. Herbert & Erna Holcombe
Morningstar Metropolitan, Ch. Jane E. Henderson
Morningstar Renaissance, Ch. Anthony Rosato & John French
Morningstar Reverie, Ch. Anthony Rosato & John French
Mugie's St. Aubrey Dragonwind, Ch. Satoko "Sandy" Wheat
Mugiechin's Windy Destiny, Ch. Satoko "Sandy" Wheat
Muhlin Cartel of Dreamville, Ch. Patricia Metzger & Raymundo Lo
Muhlin Confidante, Ch. Patricia G. Metzger
Muhlin Monopoly, Ch. Herbert & Erna Holcombe
Muhlin War Paint Patricia G. Metzger & Dr. Raymundo W. Lo
Muhlin Buckwheat of Mehling, Ch. Judy Sanky
Oakhill's Sun Dragon of Windemere, Ch. Kaesi L. Cook
Pendenrah Lysander at Sunsalve, Ch. Mary Ann Jackson
Pequest Hermes, Ch. Dr. Gail Forsythe
Pequest Love Conquers All, GCh. Thomas Jenkins & Vincent J. Hedrick
P.J.'s Sacred Cock of the Walk, Ch. P. J. Dade
Pleiku Gold Dream for Lon-Du Arlon Duit
Qazara The American Gigolo, Ch. Diane Burvee
Rodari Aces High, Ch. Barbara Melless
Rodari The Dragon at Lon-Du, Ch. Arlon Duit
Royceland Liebestraum at Toydom, Ch. Mary Ann Jackson
Sachiko Gold Digger From Pekehuis, Ch. Joy Thoms
Schuyler's Trafalger Square, Ch. Mary Schuyler Campbell
Shihgo Tittle Tattle to Toydom, Ch. Mary Ann Jackson
Siulong Oakhill’s Sirtainty, Ch. Kaesi L. Cook
Starfrost Hot Summer Night, Ch. Eugene G. Hinson, III , Randall C. Ferguson & Elizabeth Pedery
St. Aubrey Amadeus of Elsdon, Ch. Mary Schuyler Campbell
St. Aubrey Bees Wing of Elsdon, Ch. Edward B. Jenner
St. Aubrey Domingo of Elsdon, Ch. Brenda Schleiblauer & Edith Jones
St. Aubrey Laparata Dragon, Ch. Edward B. Jenner
St. Aubrey Frangelico of Elsdon, Ch. Robert Denis & R.W. Taylor
St. Aubrey Mayfly of Elsdon, Ch. Nigel Aubrey-Jones & R. W. Taylor
St. Aubrey Maestro of Elsdon, Ch. David Huynh
St. Aubrey Royal Star of Elsdon, Ch. Satoko "Sandy" Wheat
St. Aubrey Sunburst of Elsdon, Ch. Particia Metzger & Judy Bruckerhoff
St. Aubrey Yu Tong of Elsdon, Ch. Frank Tingley
St. Aubrey Touch Gold of Elsdon, Ch. Kaesi L. Cook
St. Sanja Say You Say Me, Ch. Cheryl Jaeger
St. Sanja Step By Step, Ch. Ann & Barry Offiler
Su-Con Boxcar Jean Carroll
Sunburst Bees Whizz, Ch. Karen Schultz Volk
Sunsante Prince Henry at Dragonhai, Ch. Harold Fraser & Allen Williams
Taeplace Monet, Ch. Beth & John Ferrier
Taeplace Renaissance, Ch. Beth & John Ferrier
Tenling Golden Arrow of Pekehuis, Eng. Ch. Winifred Mee
Wendessa Crown Prince, Ch. Edward B. Jenner
Windemere's Hard To Be Humble, Ch. Joy Thoms
Windemere's Hi-Falutin Dragon, Ch. Joy Thoms
Windemere's Windemere's Awesome in White, Ch. Joy Thoms
Windemere's Dusting of White at Pevyne, Ch. Joy Thoms & Cody Koch
Windemere's Step'N Out with Class, Ch. Joy Thoms
Yakee Forward Step at Pleiku, Ch. Elizabeth Tilley-Poole
Yakee If Only, Ch. Hazel Gates Woodruff